Antivirotické účinky Reishi
V roce 2000, skupina farmaceutických vědců na: Centro de Investigaci’on B’asica, Merck Sharp & Dohme v Madridu (Španělsko) testovala mycelia výtažky z 204 druhů hub pro jejich antimikrobiální vlastnosti (Suay et al., 2000). Houby vykazující největší aktivitu byly Reishi druhy (G. lucidum, G. resinaceum a G. pfeifferi), z toho 73% kmenů vykazovaly činnost proti bakterii Bacillus subtilis. Nicméně, extrakty skupiny druhu Reishi (které jsou překvapivě účinné proti jiným onemocněním, jež způsobují bakterie a plísně). Všechny silně inhibovali Bacillus bakterie. To, že tyto Ganodermy jsou druhově specifické v jejich antimikrobiální aktivitě naznačuje jedinečný způsob činnosti, srovnávací test, který přitahuje lékařské vědce se zájmem o nové antibiotikum léčiv.
Ve své práci se zabývá BioShield program amerického ministerstva obrany (sekce bioobrany) tím, že ethanol a vodní extrakt z mycelia Ganodermy inhibuje replikaci viru – měřeno virové snížení výnosu (VYR) obsah chřipky A (H5N1) aka „ptačí chřipka“, a viry chřipky B. Tradiční teplý vodní extrakt z plodnice neprokázal žádnou pozoruhodnou antivirovou aktivitu (Stamets, 2008).
V nedávné kritice studií, publikovaných o Reishi až do roku 2012, autoři dospěli k závěru: Přezkum vědecké literatury ukazuje, že mnohé z častých požadavků lékařů mohou být dále ověřovány, a to zejména antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Nicméně, aby byly splněny požadavky na léčbu proti rakovině, musí se ještě dosáhnout důvěryhodnosti srovnatelných studií na TurkeyTail (Trametes versicolor). Naše recenze nenašla dostatečné důkazy opravňující k používání Ganodermy lucidum jako první linie léčby rakoviny. Tak zůstává nejisté, zda Ganoderma lucidum pomáhá dlouhodobější přežití onkologických pacientů. Nicméně, Ganoderma lucidum může být podávána jako alternativní doplněk konvenční léčby se zřetelem na jeho potenciál zvýšení odezvy nádoru a stimulaci imunity hostitele. (Jin et al. 2012)
Zatímco takové podobné závěry předkládají vzorové přípravky a konzistentní taxonomické identifikace studií, jedno společná téma se vynoří. Druhy v taxonomickém souhvězdí hub Reishi důsledně aktivovat in vitro a in vivo, protože lidské buňky imunitního systému: makrofágy, NK buňky a cytotoxické T buňky závisí na dávce. Navíc v dříve zmíněném srovnání recenzovaných studií o Reishi a rakovině, autoři dospěli k závěru, že užívání Reishi může umocňovat chemoterapeutické léky k léčbě rakoviny a může rozšířit jejich účinnost. To je obzvláště důležité, protože obecným problémem mezi onkology je to, jestli antioxidační vlastnosti léčivých hub mohou interferovat s chemoterapeutiky léky. Řešení tohoto problému, Simone et al. (2007) uvádí: [280 recenzovaná studie] opakovaně ukázaly, že neužívání antioxidantů a dalších živin není v rozporu s rakovinou. Kromě toho, při nepředepsání antioxidantů a dalších živin, které zvyšují zabíjení nádorových léčebných modalit, snižují vedlejší účinky a chrání normální tkáně, to dokázalo 15 klinických studiích, 3738 pacientů vlastně mělo delší dobu přežití.
Ačkoli tyto trendy jsou slibné a Reishi houby vykazují řadu zajímavých léčivých vlastnosti, moderní vědecká technika stále potvrzuje svůj výsostný status. V tuto chvíli můžeme konstatovat, že Reishi použití je obecně bezpečné a má vysokou antioxidační hodnotu. I když nemůžeme ještě uvádět, že Reishi houby prodlouží období bez nemoci pacientů s rakovinou, Reishi zůstává výtečným kandidátem pro augmentaci chemoterapií podle některých výzkumníků rakoviny.
Vzhledem k tomu, že klinické studie jsou financovány buď průmyslníky, nebo z grantů, není jich mnoho. Tím pádem jsou celkové závěry o užitečnosti Reishi – tzv. „houby nesmrtelnosti“ pro prodloužení života ještě velmi daleko.
To znamená, že jsem ve shodě s předky : pravidelně ji spolknout v mnoha podobách 🙂